fbpx

A kutatás – mint a jövőbeni munkánk táptalaja

E műhely szervezésekor meghívtuk a járásban dolgozó összes olyan partnerünket, akik valamilyen formában érintve voltak munkánk által a projekt két éve során, akár a kutatás, akár a műhelyek, tanulmányutak vonatkozásában. Éppen ezért különösen érdekes, hogy a meghívottak közül többségében azok érkeztek meg, akik a kutatási eredmények alapján egy szoros együttműködési partnerség tagjai, amelynek további erősödéséről számoltak be a műhely során.
Igyekeztünk hangsúlyozni, azt, hogy közöttük kiépült egy erősebb együttműködési folyamat, amely valójában felelősséggel is jár abban a tekintetben, hogy rajtuk is múlik, mennyire sikerül nyitniuk mások felé, és bővíteni ezt a kört, hogy minél többen részesüljenek az együttműködések által létrejött pozitív eredményekből, melyeket az interjúk során is kiemeltek az interjúalanyok. Ezek közül néhány, e beszélgetésben is érintett példa: segít megoldani a kapacitáshiányt, a munkaerő-hiányt, szakmai segítséget, támaszt nyújt, megoldja a párhuzamos tevékenységek problémáját. Ezek a példák tehát csak néhány kiragadott téma, amelyeket a kutatás eredményei kapcsán kezdtünk el a jelenlevőkkel megvitatni.  A disszeminációs munka, úgy hisszük, hosszútávú folyamat, amelynek magjait ültettük most el a résztvevőkkel együtt, s bízunk benne, hogy a kutatás eredményeiből táplálkozva talajt fog majd a következő közös térségi munkáink során.

Szakmai műhely: térségi disszeminációs esemény a részvételi kutatás folyamatáról és eredményeiről (Telkibánya, 2020.01.23.)

Betűk méretezése
Kontraszt