Folytatás az eredmények tükrében
Utolsónak ígérkező kutatói műhelyünk során az eredményeket, a további, jövőbeni tettek felől közelítettük meg, feltéve magunknak azt a kérdést: milyen fejlesztési irányokat látunk? A kérdés látszólagos összetettsége után hamar ráébredtünk a műhelytagokkal, hogy nem csupán összetett, de időigényes feladat is.
Látjuk, értelmezzük a kutatási eredményeket; a hálózati ábrákat, amelyekhez konkrét százalékok és számadatok kötődnek, valamint az érzékenyebb, egyéni interjúk tapasztalatait, és megállapodunk, hogy elég fontos az ügy számunkra, hogy újabb műhelyek keretében, a kört kibővítve vigyük tovább az együttműködések javításának ügyét. Megbeszéljük a következő műhely részleteit, amelyben meghívjuk a kutatásba bevont összes térségi szereplőt újra, hogy facilitált műhelymunkák során segítsük megtalálni az együttműködési lehetőségek fejlesztését, hiszen a kutatási eredmények azt tükrözik, hogy bár valóban jelen vannak partneri együttműködések a térségben, az abban rejlő erőforrások megosztása akadályba ütközik. Ezekről az akadályokról, és annak feloldásában lévő saját szerepekről, lehetőségekről beszélünk a következő alkalmon.
Területi műhelymunka (interdiszciplináris): részvételi kutatás értékelése és gondolatok a folyatásról (Boldogkőváralja, 2020.01.23.)