„TETŐ AZ EGYÜTTLÉT FELETT”
(1999-2000)
Roma közösségi házak vezetőinek és önkénteseinek felkészítése. A közösségfejlesztés konkrétan arra irányul, hogy a roma közösségek felismerjék, mit akarnak és a cél eléréséért vállaljanak felelősséget, kockázatot, fektessenek be energiát, tanuljanak és működjenek együtt a társadalommal. Az így megvalósított saját célok vezetnek az önszerveződéshez, a modernizációhoz és a demokráciához.
HELYI CSELEKVÉS PROGRAM
(1999-2001)
Országos kisadomány programmal a helyi kezdeményezések szakmai és pénzügyi támogatására. Helyi ötlet és erőfeszítés támogatása pénzzel, képzéssel és külső kapcsolatok építésével.
TELEPÜLÉSI
EGÉSZSÉGTERVEK
„Fejleszteni kell a csoportok, szervezetek, közösségek készségét és lehetőségeit arra, hogy az egészséget meghatározó tényezőket pozitívan befolyásolják. Az egészségmegőrzési lehetőségek javítása nevelést, képzést, forrásokat igényel.” Dzsakartai Nyilatkozat – részletek
SZENIOR SZOMSZÉDSÁGI ÖNKÉNTES PROGRAMOK
(2011, 2014, 2018)
Újbuda 60+ Szomszédsági önkéntesség (XI. kerület), Szépkorúak a hegyvidékért (XII. kerület)
KÖZÖSSÉGI FELZÁRKÓZTATÁS A MÉLYSZEGÉNYSÉGBEN ÉLŐK INTEGRÁCIÓJÁÉRT
(2010-2014)
Közösségi kezdeményezéseket támogató módszertani szervezet kiépítése, a helyi – kistérségi kiterjedtségű projektek, helyi beavatkozások megvalósításának támogatása. Fontos eleme a tervezett programnak a szakmai együttműködések során felgyülemlett tapasztalatok összegzése, módszertani útmutatók fejlesztése és szakmapolitikai ajánlások megfogalmazása.
FIATALOKKAL A RASSZIZMUS ELLEN
(2006)
Érzékenyítő tréningek és helyi ötletek kidolgozása tizenéves korosztállyal. Majd a valóban elszánt projektötlet-gazdák támogatása a megvalósításban.
SZAKPOLITIKAI AJÁNLÁSOK KÉSZÍTÉSE
(folyamatos)
Vidékfejlesztés, állampolgári részvétel fejlesztése, mélyszegénységben élők felzárkóztatása, közösségi kezdeményezések támogatása, önkéntesség fejlesztése, közösségi szolgáltatások kialakítása etc.
NEMZETKÖZI SZAKMAI EGYÜTTMŰKÖDÉSEK
(folyamatos)
ICEA – Take Your Caffee, build your future; East-East Partnership; EuCDN-; Via Foundation –
KÖZÖSSÉGFEJLESZTÉS MAGYARORSZÁG TELEPÜLÉSEIN
(folyamatos)
A közösségfejlesztés szaktevékenységének középpontjában a települési-, településrészi közösségek állnak. Azok az emberek, akik közel laknak egymásnak és magunkban hordozzák a közös cselekvés esélyét. Őket szervezzük, képezzük, támogatjuk.
KÖZÖSSÉGI GAZDASÁGFEJLESZTÉS KÖZÖSSÉGBEN
(folyamatos)
A közösségfejlesztés potenciálisan a helyi munkahelyteremtés szellemi infrastruktúrájába tartozhat Magyarországon és közép- és a kelet-európai régióban. Ahhoz, hogy a hátrányos helyzetben élők sikerre vihessék elképzeléseiket, összehangolt segítségre van szükségük. E segítségnek egyik lényeges eleme a közösségfejlesztés.