Mérföldkőhöz érkeztünk, avagy gondolatok a zárókonferenciához III.
Folyamataink értékelése fontos része a fejlesztői szemléletnek, hiszen ez segít minket abban, hogy reflektíven tudjunk közelíteni az általunk generált hatásokhoz. A zárókonferencia kapcsán azonban nem vennénk magunkra annak a terhét, hogy az esemény zárszavaként egy összetett szakmai konklúzióval álljunk elő, hiszen eredményei, hatásai sokszor időben eltolva jelenteznek majd.
Amiről most szervezőként beszélni tudunk, azok az előzetes elvárásaink, amik közül 3 olyat emelnénk ki, amikről már most biztosan állíthatjuk, hogy teljesültek.
Ad1 Ez volt az első alkalom, hogy szélesebb nyilvánosság előtt beszéltünk a projektről a maga komplexitásában. Ebben voltak viszonylag határozott megállapításaink és még alakuló felvetéseink, amelyek a két napos izgalmas szakmai párbeszéd során tovább formálódtak (megerősödtek vagy épp új hangsúlyokat kaptak). A projektzárás közeledtével ez fontos volt a szakmai csapat számára.
Ad2 A konferencia tartalma miatt előzetesen szervezetileg is úgy döntöttünk, hogy az egyesület idei évi Közösség Konferenciáját ehhez az eseményhez kötjük – ezzel is erősítve a szakmai figyelmet a térség és a téma iránt. Így annak, hogy ezen a néhány napon a térségen és a megyén túl a Dunántúlról, Baranyából és Budapestről is érkeztek szakemberek Telkibányára, nagyon örültünk.
Ad3 A program zsúfoltsága és feszítettsége miatt komoly feladatot jelentett annak az egyensúlyi állapotnak a megtartása, amelyben egyaránt figyelemmel vagyunk az események szakmai és emberi oldalára is. Az emberi oldal ez esetben azt a miliőt jelenti, amelyben a rugalmas napirend mellett legalább ilyen fontos a közösségi együttlétek jó hangulatának, a kötetlen légkörnek a megteremtése. A visszajelzések alapján jól teljesítettünk.
Zárókonferencia: a projekt szakmai eredményeinek bemutatása (Telkibánya, 2019.11.15-16.)