Szerző: 2019.11.13. Szakmai blog Nincs hozzászólás

Kitekintés XIV.: Kunbábony – közösségi vállalkozás

[vc_row full_width="stretch_row" el_class="kofe_blog_title"][vc_column el_class="bc_container" width="5/6" offset="vc_col-sm-offset-1"]

Kitekintés XIV.: Kunbábony – közösségi vállalkozás

[/vc_column]
[/vc_row][vc_row el_class="kofe_blog_content"][vc_column el_class="bc_container" width="5/6" offset="vc_col-sm-offset-1"]

A folyamat, amely az Adacs-Bábony Szociális Szövetkezet létrejöttéhez vezetett az 1998-2012 között a Felső-Kiskunságban zajló közösségfejlesztői munkához köthető.

A térség a dél-alföldi régió egyik, munkanélküliséggel jelentősen sújtott területe volt az ezredforduló körül. A közösségfejlesztő folyamat során minden érintett településen feltárult, hogy a munkalehetőségek hiánya mellett az információ, a képzések, a közösségek, segítő intézmények, közösségi vezetők ugyanúgy hiányoznak. Alapkiindulásuk az volt, hogy először az embereket kell egymáshoz közelítenünk, őket kell felvértezni információval, tudással, képességeik feltárásával és fejlesztésével, köztük a mindennapi együttműködések lehetőségének, feltételeinek létrehozásával, mert csak ezzel együtt lehet előre lépni a gazdasági együttműködések felé. Felismerték, hogy ezek egymást erősítő hatásával lehetne eredményt elérni, de ehhez létre kell hozni minden terület közösségi intézményeit.

Tanulmányút: a kiskunsági fejlesztő folyamat íve, a szövetkezetalapítás története (Kunbábony, 2019.07.27.)

[/vc_column][/vc_row]