Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the fevr domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/adattar4/public_html/joomla30/wp-includes/functions.php on line 6114
Kitekintés XIX.: Észak-abaúji fészek: a FÉSZAK - Abaújvár - Közösségfejlesztők egyesülete

Kitekintés XIX.: Észak-abaúji fészek: a FÉSZAK – Abaújvár

A lassan 15 éves múltra visszatekintő, jelenleg 8 település aktív közösségi embereit (és ezáltal civil szervezeteit) összefogó „Fogadó” Észak-Abaúji Közösségfejlesztők Köre Közhasznú Egyesület (rövidítve FÉSZAK) stratégiai partnerünk. Ők azok, akiknél jobban senki sem ismeri az egyes településeket – ugyanakkor mikrotérségben gondolkodnak. Ők azok, akik nem csak ismerik, hanem alakítják a folyamatokat – stratégiai gondolkodással. Mindezek miatt ők azok, akiknél jobb házigazdát nem is találhattunk volna arra a feladatra, hogy a zárókonferencia résztvevőinek bemutassák a térséget – s benne önmagukat.

A térség nem csupán gyönyörű természeti környezetet, hanem különleges történelmi emlékeket is jelent, itt található például a történelmi megye névadó településének és központjának, Abaújvárnak hatalmas földvára. Az Abaújvár Jövőjéért Egyesület rengeteget tett érte, hogy ezt az értéket a helyiek is életük részének s településük egyik büszkeségének tekintsék. Az itt kialakított és az egyesület által működtetett Vármúzeum – amely a helytörténeti gyűjteménynek is helyet ad – közösségi színtér is egyben. De nem csak a helyieknek szervezett összejövetelek, hanem az országos hírű, immár 10 alkalommal megrendezett Várfesztivál szervezése is bőven ad lehetőséget a közös tevékenységre.

Tanulmányút: Jógyakorlat-látogatás a „Fogadó” Észak-Abaúji Közösségfejlesztők Köre Egyesület (FÉSZAK-KÖR) tevékenységének megismerésére (Abaújvár, Hidasnémeti, Telkibánya, 2019. november 14.)